18. 03. 2019

We are preparing 2019 edition

More info coming soon...

06. 11. 2018

Thank you!

24. 10. 2018

Upcycling is not going up the hill on a bike

 Every year, we give a festival T-shirt to every artist performing at the festival. This year, we have made an upcycling upgrade - all the T-shirts are second hand. We are really happy not to have wasted packaging material or gave rise to production of new T-shirts.

The upcycling project was made possible also thanks to Praha Thrift Store, Prestupni stanice charity shop and Moment Charity shop.

23. 10. 2018

Soundfield

Součástí programu v MeetFactory bude i lokálně specifická zvuková instalace která se zaměřuje na proměňující se situaci smíchovského brownfieldu a kterou připravili Vendula Guhová a Michal Kindernay. Doposud dřímající zóny kolem Smíchovského nádraží čeká demolice a brzy se promění v rušné staveniště.

Rozezníváme železniční trolejové dráty, odposloucháváme propletené sítě vlakových cest a věšíme zvukové girlandy. Prozkoumáváme zanedbaná zvuková zákoutí, která se brzy promění v unifikovaná ne-místa. Hledáme nástroje ke hraní v městské krajině, posloucháme hlasy posledních obyvatel, lovíme zvuky ohrožených. Vytváříme ódu na proluky, hnědé i zelené pole, které v sobě nesou tu autenticitu, která z veřejného prostoru pomaličku, ale důsledně mizí. Píšeme komentář k tomu, jak developerské projekty proměňují zvukovou krajinu, v budoucnu podobně i pražských nádražních lokalit na Žižkově a v Bubnech.

07. 10. 2018

Selected artists in The World of Other Music radio show

Mts Gustafsson, Insub Meta Orchestra, Shibuay motors and others - listen to the seletion of Petr Slabý in The World of Other Music show at Český rozhlas Vltava. Listen here.