Historie

Festivalu Alternativa se v minulých ročnících zúčastnili:

alt15Alternativa 2015, 7.–14. listopadu

Kammerflimmer Kollektief (D), Naked Wolf (NL/AUS/BRA/FIN/A), Insect Ark (USA), Fire! (S), The Astronomical Unit (D), +x (plus ix) (CZ), TOC and The Compulsive Brass (FR/CZ), Sova smrti (CZ), Seward  (E), Leon KTT (FR), Ex-Extempore hraje Velkoměsto (CZ), Luboš Fidler: Welcome (CZ), TOC (FR), Cantenac Dagar (FR), Vlákna (CZ), Käkäpö (CZ), Sklad by Walda (CZ), Black Highway & Mitakuye Oyeasin (CZ),  Bagdasarov/ Pollack/ Schweighart/ Vatagin (UK/A), Richter & syn: Vzpomínka (CZ), Tajná chuť (CZ), , Free Folk Session (CZ), Interpretace (CZ)
Malá Alternativa: Produkt Metamuzika (CZ), Flush Buttons (CZ), Milli Janatková (CZ), Kvatrinety (CZ), Tiché lodi (CZ), Sestra (CZ)

 

alt

Alternativa 2014, 8.–15. listopadu

Anna Homler (USA), Ohodinu dřív (CZ), Laurie Amat (USA), Široko daleko (CZ), NE:BO:DAJ (SK), Gareth L. Davis/Elliott Sharp (UK/USA), Pražský improvizační orchestr (CZ), Perch Hen Brock & Rain (NL/USA/Ger), Živá zvuková instalace (CZ/NL/USA/Ger), Kosmický Žirafáč (CZ), Dreamer's Crossing (USA/I/CZ), Kaze (Jap/FR), PolarBear (UK), Stratocluster (CZ), Martin Janíček (CZ), Wenzl Dnatek (A), Bergljot (CZ/Nor), Massola (CZ), Hameln (CZ), Karabekian (CZ), Luděk (CZ), Metamuzika (CZ), Sklad by Walda (CZ)


 Alternativa 2013, 20.–30. listopadu + 5. prosince

TOC (FR) • Lydia Lunch Retrovirus (USA)  Sax Ruins (Jap) • Strotter Inst. (CH) • Meienberg (CH) • And The Wiremen (USA) • Ink Midget & Pjoni (SK)  Už jsme doma hrají FPB (CZ) • Přetlak věku (CZ) • Sousedi (CZ) •  Asstma (CZ) • Kochlea (CZ) • Andrej Polanský wtf Emül Langman (CZ) • Qaraba (CZ/GR) • Sundays On Clarendon Road (CZ) • Paprsky inženýra Garina (CZ) • Střední Evropa (CZ) • Silikóza (CZ) • Rány těla (CZ) • No Joy (Can) • Vložte kočku (CZ) • • Julian Sartorius (CH) • Dieb 13 (A) • Phaerentz (CZ) • • Were Mute (CZ) • 100nka (PL) • DAAU (B) •  • DekadentFabrik (CZ) 

 

Alternativa 2012,  16.–24. listopadu

Drama Jacqua (CZ) • F63 (SK) • Megaphone (CZ)  •  The Eclipse (CZ)  • Chodská Junta (CZ)  •  Pohlavní nádraží (CZ) • Richter & syn (CZ) • Kora et le Mechanix (CZ) • Faust (Ger) • Marek Toman/Honza Boldrik Toman (CZ) • Urs Leimgruber/Roger Turner (CH/GB) • sONaLeX & co (CZ) • Sergej Letov / Joe Karafiát (RU/CZ) • Longital a VJ Kufrik Brothers (SK) • 1724 (H/PL/A) • Milan Knížák, Opening Performance Orchestra, j. h. Phaerentz (CZ) • Gary Lucas, j. h. Michal Nejtek (USA/CZ) • Thymolphthalein (Aus/F) • Gurun Gurun (CZ) • Cremaschi / Heenan / Vrba (USA/Ger/CZ) • Anna Zaradny (PL) • The Remote Viewers (GB)

 

 Alternativa 2011, 19.–26. listopadu

Laurie Amat (USA) • Danielle de Picciotto (USA) • Vložte kočku (CZ) • Vobezdud (CZ) • Candy Meatworks (CZ) • Bouchací šrouby (CZ) • Tembryo (CZ) • Akron/Family (USA) • Hitman´s Heel (USA/GER) • Less Hommes Sauvages (GER) •  Pink Mountaintops  (USA/CAN) • Postižená oblast (CZ) • DoMa Ensemble (CZ) • Zátory (CZ) • Birds Build Nests Underground (CZ) • B4 (CZ) • Jindra Holubec (CZ)• Květoslav Dolejší (CZ)• Skrytý půvab byrokracie (CZ) • Kora et le Mechanix (CZ)• FM Einheit + Irmler (GER) • The Magic I.D. (GER/A/I)) • Veselí Filištínové (CZ) • Kruzenshtern i parohod (Izrael) • Fernando Perales/George Cremaschi Duo (Argentina/USA) • Die Schrauber (USA/GER) • Dagmar Krause (GER) for illness didn´t performMona Mur + Mch Band (GER/CZ) • Laurie Amat & Mirek Vodrážka (USA/CZ) • Trapist (A/SWE)


 Alternativa 2010, 20.–27. listopadu

 Vojtěch Procházka Trio (NOR/CZ) Mazen Kerbaj (Libanon) • Mia Zabelka Trio (A/CZ) Harmonia Ensemble (I) Adam Simmons (AUS) Miloš Dvořáček (pro nemoc nevystoupil) Postmodern Orchestra (GER/CZ)  Hands Up – Excitement! (GER)  (pro nemoc nevystoupili) Už Jsme Doma  • Zeena Parkins (USA) + Hélène Breschand (F) + Elliott Sharp (USA) + Franck Vigroux (F)  Sato-San To (CZ) Kárpát Möbius (H)  • Tony Buck – [projekt]Transmit (AUS/GER) 42 vlaštovek Janele z Liků  Sibérija Sousedi Špinavé spodní prádlo




 Alternativa 2009, 8. a 21.–28. listopadu   

informace o účinkujících

Lydia Lunch & Big Sexy Noise (USA/GB) Mona Mur & En Esch (D) The Ritchie Success + Pavel Zajíček (CZ) • Degtukas (CZ) • I Love 69 Popgejů (CZ) • Noartist (CZ) •  Proletáři všech zemí (CZ) • Tohorobův Lipet Grund (CZ) • George Cremaschi (USA) + Le Quan Ninh (F) + Frederic Blondy (F)  • Phil Minton´s Feral Choir (GB/CZ/??)• Agon Orchestra & Ivan Martin Jirous (CZ) • NTS Trio (CZ) • Phil Minton (GB) + Isabelle Duthoit (F) • Ivan Palacký (CZ) + Klaus Filip (A) • Pendler (A) • Golden diskó ship (D) • Yoko Miura (Jap) + Arnaud Benoist (F) • Orchester Ivana Tomoviča (SK) • Mikoláš Chadima (CZ) + Július Fujak (SK) • Ganesh Anandan (Indie) + Hans Reichel (D) • Tex Napalm w/ Dimi Dero & Lo Spider (D/F)  • Rány Těla (CZ)

Alternativa 2008, 21.–29. listopadu

Queen Mab Trio (NL/CAN) • L´ocelle Mare (FR)  •  Miroslav Wanek + Pavel Fajt •  Kubus & Káva • Reportaz (PL) • Chris Cutler (GB) • Birch Book (USA) • Kill The Dandies!  •  Woven Hand (USA/FR/BEL) • Mateřídouška • Doddodo (JAP) • Akane Hosaka (JAP) • Jablkoň + Big Band Milana Svobody • Ahava (FIN) • Gnomus (FIN) • Mika Kallio (FIN) • Gaffa • Klikva klikva • Lajky • Nikola Brasko • Schrödingerova kočka

 

Alternativa 2007, 23.–30. listopadu

Ještě jsme se nedohodli + Pavel Fajt • Mikoláš Chadima + Pavel Richter • BBP • Domácí kapela • Hector Zazou (F) •Valentin Z • Jean-Luc Guionnet (F) + Seijiro Murayama (Jap) • Urs Leimgruber (CH) • Potage du Jour (CH) • Tucan (SK) • Over4Tea (SK) • Milan Adamčiak (SK) • Dienztag (A) • Why (Not) Pattrens • Zloději uší • Mattia Coletti (I) • Polvere (I) • Uncode Duello (I) • Vladimír Václavek + Miloš Dvořáček • Jorgos Skolias (GR) + Bronislav Dužy (PL) • 01 • Poetic Filharmony • Sníh na schodišti • Duo Heinz

 

Alternativa 2006, 1.–9. prosince

Univers Zero (B) • Soixante Etages (F) • Pateras / Baxter / Brown (Austrálie) • Sandy Dillon (USA) • Kora et le Mechanix + Irena a Vojtěch Havlovi (CZ) • Eric Ross (USA) • Doravideo, Satoru Wono, Chikanari Shukuka (Jap) • Duo Hug / Blondy (CH/F) • Dřevěné pytlí v jutových uhlích (CZ) • Vítrholc (CZ) • Urbsounds (SK) • Pink Big Pig (SK) • Do Shaska! • Pavel Zajíček a přátelé z DG 307 • Radost • O.P.N. • BBP • Skrytý půvab byrokracie • Umělá hmota II. (sestava 1973) • Kvartet Dr.Konopného a Radomil Uhlíř • Ivan Jirous • Jiří Imlauf • J. H. Krchovský • Jaroslav Erik Frič + Josef Klíč • Vratislav Brabenec + Joe Karafiát • Stolní Společnost

Alternativa 2005, 25. listopadu–3. prosince                 

New Kids Underground (CZ) • MCH Band (CZ) a Agon Orchestra (CZ) • Magma (FR) • Už jsme doma a smíšený sbor MIKROCHOR pod vedením Lukáše Prchala (CZ) • Hoppy Kamiyama (Jap) • Satanicpornocultshop (Jap) • Double Affair (SK) • Dictaphone (D) • Burnt Friedman &Jaki Liebezeit (D) • Tětiva snů (CZ) • Feng-jün Song (Čína/CZ) a Hearn Gadbois (USA/CZ) • Bucinatores (CZ) • Zaobzor (CZ/SK) • N.O.D Štěpána Smetáčka a Hudba Brno (CZ) • Margrit Rieben & Tsuki (CH) • Josef Klíč (CZ) • Birds Build Nests Underground (CZ) • Fru Fru (CZ) • Poco Loco (CZ) • Roman Kyzlink (CZ) • První Hoře (CZ) • Pavilon M2 (CZ) • Negero (CZ) 

Alternativa 2004, 25. litopadu–4. prosince

Dub Syndicate (Jam/GB) • DAAU (B) • Mbirations (A/ZW) • Das Kapital Band 1 (A) • Tam Tam Orchestra (CZ) • Pavel Fajt (CZ) • Elvis Tshikuna (CZ) • Ridina Ahmed (CZ) • Skrytý půvab byrokracie a Divadlo Matěj & Miloš (CZ) • Mikoláš Chadima a Pavel Richter (CZ) • Scrape (F) • Aoki Takamasa (Jap) • Yoshihiro Hanno (Jap) • Szely (A) • Michal Mariánek (CZ) • Jackie-o Motherfucker (USA) • Moglass (Ukr) • Ludzie (PL • Indie Twins Djs (CZ) • Jason Forrest / Donna Summer (USA) • Kevin Blechdom (USA) • Enik (D) • Michael Rieger (D) • Max Tundra (UK) • Christian Kleine (D) • Man´s Best Friend (USA) • Dj Thomas Morr (D) • Barbara Idijot (SK)

Alternativa 2003, 27. listopadu–6. prosince 

Laibach (SLO) • Ground Lift (A) • tEóRie OtraSu (SK) • F.S. Blumm (D) • Saxtet (GB) • Tony Buck's project - The Researchers (AUS) • Cafe Drechsler (A) • Tony Buck´s project - Asi and Tony (AUS) • Lunalounge (GB) • Anima sound system (H) •SABOT (USA) • Deverova Chyba (CZ) • Do Shaska! (CZ) • J. E. Frič a Čvachtavý lachtan (CZ) • Skrytý půvab byrokracie (CZ) • Sdružení Rodičů a Přátel RoPy (CZ) • C (CZ) • Some Other Place (CZ) • Symfonický Jablkoň • Poo (SK) • grURBANgi (SK) • Trebor Rentip (SK) • rBNx (SK) • URBANfailure (SK) • ::.: vs grbn (SK) • jamka (SK) • Dj Mass (SK) • vj´s GND, MIK... (SK) • Noční optika (CZ) • Léčba neklidem (CZ) • Four Brothers (CZ) • Asyl Akt • My mixture • neutrino • Qwerty • Hvozd

Alternativa 2002, 26. listopadu–7. prosince

Armchair Traveller (D) • Metamorphosis (A) • Besh o droM (H) • Methylated Spirits (Australia) • Bozulich Carla (USA) • MCH Band (CZ) • Čvachtavý Lachtan (CZ) • Napalmed (CZ) • David Thomas and Two Pale Boys (USA) • No Spaghetti Edition (Norway) • Degenerate Art Ansamble (USA) • Oswald Schneider (CZ) • Einleitungszeit (SK) • Par Avion (CZ) • E-RAX & Petra Dolleman (NL) • Permon Balet Superstar (CZ) • Fajt Pavel (CZ) • Phil Minton and Pat Thomas (UK) • G.A.P. (UK/A/CZ) • S/M (CZ) • Glas (D/UK) • Sabot (USA) • Janota 1935 (CZ) • Sledě, živé sledě (CZ/USA) • Jaromír Honzák Quintet (CZ/D/PL) • Something Like Elvis (PL) • Klar (CZ/D) • Squall (UK/CAN/Ireland) • Kormorany (PL) • Tílko (CZ/USA) • Kořán Jaroslav (CZ) • Tornádo Lue (SK) • Kutas Agnes (H) • Už jsme doma (CZ) • M a M - Martin Alačam a Michael Delia (CZ/USA) • Zakarya (F) • Matt Darriau's Paradox Trio (USA) • Zloději uší (CZ)

Alternativa 2001, 27. listopadu–8. prosince

Melford Myra (USA) • LARF (B) • Eavesdropper (B) • Hajdamaky (Ukrajina) • Muzyka Centrum Ensemble (PL) • Jack O´Lantern (Ukrajina) • Kňaz Miškin (Bělorusko) • Konk Pack (GB/D) • Noise Of Time (USA/GB/Japonsko) • Swietliki (PL) • Think Of One (B) • Zakarya (F) • Ausgerechtnet (CZ) • Blank Disc (YU) • Boris Kovac (YU) • Budoár staré dámy (CZ) • Buchta Ladislav (CZ) • Corringham Viv (GB) • cs_zvuk (CZ) • Cusack Peter (GB) • Cutler Chris (GB) • Čihák Martin (CZ) • Činna (CZ) • Dvořáček Miloš (CZ) • Eč (CZ) • Ememvoodoopöká (CZ) • Expretus (D) • Fajt Pavel (CZ) • Freight Train (PL) • Hanuman (CZ) • Havlovi, Vojtěch a Irena (CZ) • Helia de Felice Jennifer (USA) • Chadima Mikoláš (CZ) • Ištok Michal (CZ) • J.J.Neduha & Extempore (CZ) • Kořán Jaroslav (CZ) • Koubek Václav (CZ) • Neocekivana Sila (YU) • Palacký Ivan (CZ) • Pařez René (CZ) • Radian (A) • Sosna Vladimír (CZ) • Strom stínu (CZ) • Václavek Vladimír (CZ) • Vrch (CZ) • Waegeman Geert (B) • Zloději uší (CZ)

Alternativa 2000, 27. listopadu–9. prosince

John Zorn - Masada (USA) • ZU (I) • Sledě, Živé Sledě (CZ/USA) • Marek Choloniewski (PL) • Robert Poss(USA) • Pavel Fajt & Stepanida Borisova (CZ/Jakutsko) • Tara Fuki • Kapela La Chateliere (Slo) • Zulluville • ParaNeuro (FIN/CZ) • Tony Buck (Aus) • Metamorphosis (A) • Neue Musik Für Kinder (USA/GB/Ger) • Mardi Grass bb • Květy • Formosa • Koe • Kdyby Psi • Peško • Skandovat Oranž • Waawe • Z Veselého Světa • Skrytý Půvab Byrokracie • Big Band Ferdy Mravence • Zend Avesta /F) • Singsing • Christoph & Oliver (A) • Black Forest & Elsewhere (Ger) • Alfred Harth & Imperial Hoot (Ger) • Laurie Amat / Tonton Macoutes (USA/CZ) • Fru Fru • Orchestra 33 1/3 (A) • Jon Rose & Veryan Weston (AUS/GB) • Scooner (A) • Másfél (H) • Trottel(H) • Erzsi Kiss Music (H) • Činna • Francois Rossé (F) • Leopold (F) • Laurent Dailleau (F) • Cheval de Frise (F) • DJ AI • Ethnicolor • Lesik Hajdovský & Manželé • Ole Lukkoye (Rus) • ZGA (Rus) • Aukcyon (Rus) • SKA (Rus) • Boris Kozakov (Rus) • Šarközi

Alternativa '99, 26. listopadu–5. prosince

R in Circle (a) • Guestar (Aus/Est/Ger) • Alom • Yoshida Tatsuya Solo (Jap) • Akaten (Jap) • Kosmopolitní Praha • MCH Band • Spaceheads (GB) • Palinckx (NL) • Dama Dama • Pavel Fajt & DJ Sayko • Sledě, Živé Sledě • Pluto • Tudósok (H) • Korai Öröm (H) • Fathy Salama Sharkiat (Egypt) • The Atlas Project (F) • New Ghost (USA) • Krakatoa (USA) • The Meneses / Makihara Percussion Duo  (USA) • Stephen DiJoseph (USA) • Čikori • Metamkine (F) • Ossatura (I) • Domácí Kapela • Kilhets • Boris Gagloev )Rus) • Nesselsdorf • Údery Údy • DJ Jesus • DJ Forest • DJ Tall • Tim Brady (CAn) • Dřevěné Pytlí V Jutových Uhlích • Rudovous

 

Alternativa '98, 27. listopadu–6. prosince

Klar (CZ/Ger) • Pierre Bastien & Lukas Simonis (F/NL) • Apeiron • Ignis Ardens • Jiříkovo Vidění • Luza • Abigail • Kapitán Kajman • Janota 1935 • Zběhlá Samice • Lippany • Zuzana Dumková & Saguitarius • Vrtule 1 • Permon Balet Superstar • No Doctor (Ger) • Metamorphosis (CZ/A/TR) • Údery Údy • Pieces Of Brain (GB/PL) • Pere Ubu (USA) • Boris Gagloev (Rus) • Boo (CZ/A) • Kiss Erzsi Music (H) • Pluto • Agon Orchestra & Kilhets • Jablkoň • A. Vitouš + M. Zbožek • Vojtěch a Irena Havlovi • Helmut Heiland (A) • Pest (A) • Lichtenberg (A) • Werk (A) • Dáša Andrtová • aka fx randomiz + Schlammpeitziger (Ger) • Holosud (Ger) • Thomas Brinkmann • Švamberk + Posejpal + Sermilä (Ger/CZ/Fin) • Neuro (Viklický + Posejpal + Švamberk + Sermilä) (CZ/Fin) • Borbetomagus (USA) • Kaljan Jazz (Rus/CZ)


Alternativa '97, 28. listopadu–8. prosince

Narajama • God Is My Co-Pilot (USA) • Kampec Dolores (H) • Palinckx (NL/USA) • Domácí Kapela • Snowcrash (USA/Ger) • Blurt (GB) • Jon Rose + Bob Ostertag (Uus/USA) • Blast (NL/USA) • Pod Černý Vrch •  Kopir Rozsywal Bestar • Multicide (PL) • The Shamans (H) • Teatr NovoG.O. Fronta (Rus) • Matěr Svá • Pavel Fajt + Anna Homler + Geert Waegeman (CZ/USA/BE) • YLO-Africký Slon • Deep Sweden (CZ/GB/USA) • Metamorphosis (A) • Lovejunkie • Scrooge (A) • Quakvarteto • Miloš Petrović • Iva Bittová + hosté • Cut (USA) • Free Jazz Trio • Zabloudil • Kletka Red (AUS/Izrael) • Sledě, Živé Sledě

 

Alternativa '96, 28. listopadu–8. prosince + 18. prosince–20. prosince

Present • E • YLO-Africký Slon • Fabrikanti • OTK • Jablkoň • Tres Hombres • Bruno Adams + Phil Shöenfelt + Chris Hughes (Aus/GB) • Dunaj • Švehlík • Peter Blegvad + Chris Cutler + John Greaves (GB/USA) • Pustit Musíš • Deep Sweden (GB/CZ/USA/SK) • Dáša Andrtová + Radim Hladík • Roof (GB/NL/USA) • Stephen Buchanan (USA) • Psí Vojáci • Quimby (H) • Insist • Pavel Fajt + Pluto • Ferdinand Et Les Philosophes (F) • 2227 (Slo) • Sever • Zuby Nehty • Zapomenutý Orchestr Země Snivců • Die Knödel (A) • Goz Of Kermeur (CH) • Už Jsme Doma • The Ex (NL/GB) • Sisygambis (F) • Pavel Fajt + Jim Meneses (CZ/USA) • Agon Orchestra • MCH Band • Oswald Sneider • Činna • Domácí Kapela • Extempore

 

Alternativa '95, (11.–19. prosince)

Beyond • Laurie Amat • Psychochaos • Hybryds (B) • Asmus Tietchens(A) • Yamabu • Bad Beef Hat • Sluneční Orchestr • Orloj Snivců • Jatka č. 5 • Michal Gera Band • Mad Mouse Chicago I.R.A. • Kapotte Muziek (NL) • Butter (USA) • OTK • Invalidní Důchod • Ruka Ryby • Zlá Žena • Činna • Třetí Zuby • Mashy Mugs • Free Jazz Trio Olomouc • Dobroho&