Supersilent (NO)

fotka Supersilent

https://www.facebook.com/supersilent-14144911815/

Norské post-jazzové improvizační trio se vrací po dlouhých deseti letech do Prahy. Formace v současném složení Arve Henrikssen, Ståle Storløkken a Helge Sten se proslavila kombinováním jazzových postupů s noisovými prvky a uniformní minimalistickou grafikou, pod kterou vydává všechny nahrávky. Každé album i vystoupení Supersilent je výletem do jiných končin improvizace a funguje jako dokonalý amalgam všech přítomných přístupů: trumpetisty Henrikssena a klávesisty Storløkkena s jejich jazzovou průpravou a Helgeho Stena, elektronického mága, který mimo Supersilent tvoří pod pseudonymem Deathprod.
Projekt Supersilent vznikl v roce 1997, poté, co se Helge Sten setkal na podiu s Henriksenovou tehdejší kapelou Veslefrekk (tehdy s nimi hrál ještě bubeník Jarle Vespestad). Splynutí bylo okamžité a záhy vyšla první nahrávka plná hutného hudebního materiálu, trojalbum nazvané 1–3.

Na konci září 2016 vydávají Supersilent třináctou desku s příznačným názvem 13. Kromě toho bude od 23. září celá jejich dosavadní diskografie poprvé dostupná v digitalizované podobě na internetu.


Arve Henriksen – bicí, trubka, zpěv a elektronika
Ståle Storløkken – klávesy a elektronika
Helge Sten – kytara, klávesy a elektronika
Johan Kristian Berntsen – FOH sound