FM Einheit + Irmler (Ger)

fotka FM Einheit + Irmler

http://www.fmeinheit.org
http://hansjoachimirmler.com/
http://www.klangbad.de/cms/base/artists/fm-einheit-irmlerFM Einheit a Irmler
(Ger)
Historické setkání dvou legend německé alternativní scény, dvou oddaných stoupenců zvukového experimentu. Na Alternativě předvedou svou unikátní performance, hlučné, skřípavé monstrum nejroztodivnějších kovových perkusí a pružin doplněných zvukovou hradbou starých syntetizátorů.FM Einheit
je známý zejména jako zakládající člen a dlouholetý perkusista německé industriální kapely Einstürzende Neubauten, které v 80. letech dodával její charakteristický drsný zvuk.  Za více než 30 let své kariéry spolupracoval mj. s další industriální kapelou KMFDM, s Goethes Erben a nahrál jak sólová alba, tak alba ve spolupráci s dalšími hudebníky, např. Mona Mur, Andreas Ammer či Ulrike Haage.

Zakladatel a klávesista krautrockové kapely Faust Hans Joachim Irmler je průkopníkem krautrocku, elektronické muziky a zvukového experimentu vůbec. Výchozím bodem jeho tvorby jsou nástroje jako syntezátory a elektronické varhany (první si sám postavil ještě jako teenager) a ať už přes různé filtry, efekty či prostřednictvím neobvyklého přístupu k hraní vytváří Irmler výjimečně osobitý zvuk.

Čtěte také: http://magazinuni.cz/hudba/industrialni-krautrock-soucasnych-parametru/