Fernando Perales/George Cremaschi duo (USA/Arg)

fotka Fernando Perales/George Cremaschi duo

www.myspace.com/vivaalamuerte
www.georgecremaschi.com


Fernando Perales/George Cremaschi duo
(USA/Argentina)
Budeme svědky prvního setkání těchto dvou svérázných veteránů hudebního experimentu. Ke společnému zkoumání vibračních možností kovových strun, dřeva a elektrických impulsů použijí kontrabas, kontaktní mikrofony a elektroniku.

Fernando Perales/Viva La Muerte
„A speechless body“ tour/Europe/11
Fernando Perales, hudebník, performer, filmový kritik a trenér boxu je jednou z nejdůležitějších postav experimentální hudby na avantgardní scéně v Buenos Aires.Vedle svého projektu Viva La Muerte, spolupracuje Fernando Perales na dalších: the Doble Cuarteto (4 saxofony a 4 preparované kytary), duet Des-Tructura (s Luisem Conde, saxofon a klarinet) a b[RAZA]r s brazilským bubeníkem Marcelem Armanim.
Během svého prvního evropského turné zahraje v Linzi, Vídni, Praze, Brně, Berlíně, Hannoveru, Kolíně nad Rýnem, Marseille, Toulouse, Avignonu a v Barceloně.

George Cremaschi
Narodil se v New Yorku, kde také vystudoval skladbu a hru na kontrabas.
Při své práci posunuje hranice hudebního jazyka a rozšiřuje jeho slovní zásobu používajíc tradičních i netradičních akustických i elektronických prostředků s non-idiomatic komponováním a volnou improvizací. Jeho poslední práce se zaměřuje na zvuky klasické elektronické hudby v kontextu současného vývoje.
Podílel se na více než 30 nahrávkách u vydavatelství jako jsou the Apestaartje, Evolving Ear, Black Saint, Leo, Beak Doctor, Emanem, Rastascan, Music & Arts, Nine Winds and 482 Music labels.

Čtěte také: http://magazinuni.cz/hudba/rozhovory-hudba/nahrana-improvizace-se-stava-skladbou/