Deathprod (NO)

fotka Deathprod

https://deathprod.bandcamp.com/

První koncert legendy elektronické hudby v České republice...

V Oslu usazený norský skladatel Helge Sten tvoří hudbu od ranných devadesátých let, hluboce atmosferický, zrnitý minimalismus který zpomaluje čas a zkomá každou částečku zvuku samého.

Koncept projektu Deathprod vznikl v roce 1991, kdy si Helge uvědomil že komplexní soustava doma vyrobené elektroniky. samplerů, zvukových procesorů a analogových efektů - pohromadě známá jako "Audio Virus" - může přidat hudbě další rozměr. Takřka obstarožní samplery a přehrávače narušují a transformují zvuk do nerozeznatelných mutací jeho původního znění. Virus vytváří vrstvy komplikovaných a překrývajících se zvukových odštěpků čímž vzniká jistý druh až "buněčné" kompozice.

Helge je zakládajícím členem improvizační superskupiny Supersilent a produkoval nahrávky Motorpsycho, Susanny, Jenny Hval, Arve Henriksena a mnoha dalších. V roce 1998, společne s Biosphere, do elektroniky přepracoval hudbu současného předního norského skladatele, Arne Nordheima. Nedávno složil hudbu hranou na legendarní "vynalezená" nástroje Harryho Partcha pro v Kolíně nad Rýnem usazený Ensamble Musikfabrik.