Danielle de Picciotto – My Secret Diary (Ger)

fotka Danielle de Picciotto – My Secret Diary

vernisáž: 21. listopadu 2011 v 19:00
čítárna Unijazzu, Jindřišská 5, Praha 1

Americká malířka, filmařka a hudebnice Danielle de Picciotto představí v rámci festivalu Alternativa 2011 svojí kolekci kreseb nazvanou My Secret Diary. Ta bude v této podobě vystavena v Praze vůbec poprvé. Tématem současné práce Danielle de Picciotto je umění jako deník. Kresby které budou k vidění v čítárně Unijazzu pocházejí ze sklonku loňského roku a mapují část světového turné Einstürzende Neubauten ke třicátému výročí založení skupiny. Danielle sama o svých deníkových kresbách říká toto: „...Jak se tak snažím porozumět světu kolem sebe, mé umění se stává mým osobním, tajným deníkem, ve kterém mluvím o tom, co hýbe mým životem, o tom, co ho ovlivňuje. Jsem na turné a na cestách už mnoho let a nejlepším způsobem, jak pochopit, odkud jsem přišla a kam mířím, je právě deník. Dělám jej formou tušových kreseb...“.

     

Danielle de Picciotto se spolu se svým partnerem Alexanderem Hackem vernisáže osobně zúčastní a hned o dva dny později dvojice vystoupí v rámci Alternativy se svým projektem Hitman's Heel v klubu HooDoo (23. listopadu spolu se skupinami Akron/ Family, Pink Mountaintops a Les Hommes Sauvages). Součástí vernisáže bude také promítání filmu Danielle de Picciotto „How Long Is Now“.

Danielle de Picciotto se narodila ve Spojených státech, studovala umění v New Yorku a Bonnu; od poloviny osmdesátých let žije v Berlíně. Právě tady začala její bohatá umělecká kariéra, během které zároveň působí jako malířka, hudebnice, filmařka a organizátorka módních show a jiných kulturních přehlídek. V roce 1989 společně s Dr. Motte založila dnes již pověstný a mnohokrát napodobený festival Love Parade. Své kresby a rytiny vystavuje mezinárodně od roku 1997, její díla byla k vidění v Berlíně, Paříži, Londýně, New Yorku, Miláně, Kodani a na mnoha dalších místech. Danielle de Picciotto se podílela také na mnoha přehlídkách jmenovaných módě, mnoha dalších performancích a kulturních akcích. Coby filmařka a hudebnice spolupracovala s mnoha význačnými umělci, v poslední době se soustředí na hlavně na společné projekty se svým životním partnerem Alexanderem Hackem. Společně dvojice připravila například úspěšná audiovizuální představení Mountain of Madness (společně se skupinou Tiger Lillies) nebo The Ship of Fools, ze kterých vznikli také filmy. Jejich nejnovějším společným projektem je skupina Hitman's Heel, která vystoupí na letošním ročníku festivalu Alternativa. Na jaře letošního roku vydala svojí knižní prvotinu The Beauty of Transgression (a Berlin memoire).
Výstava potrvá do 8. ledna.