13. 09. 2016

Festival Pass je v prodeji

Letošní Festival Pass platí na všechny koncerty, stojí 950 Kč a koupíte ho online na GoOut a co nevidět i offline v Čítárně Unijazzu a v Rekomandu.

30. 08. 2016

PROGRAM LETOŠNÍHO ROČNÍKU

Supersilent (Carsten Aniksdal, 2014)

V sekci Program už najdete podrobné informace k letošním koncertům a účinkujícím. Ve čtvrtek 10. listopadu si splníme velké přání a po deseti letech přivezeme do Prahy hvězdné improvizační trio Supersilent

24. 08. 2016

PŘEDPRODEJ ZAČÍNÁ 1. ZÁŘÍ

Potvrdili jsme poslední kapelu a 1. září zahajujeme předprodej. Ke koupi budou jak vstupenky na jednotlivé akce, tak festivalová permanentka. 

20. 07. 2016

Alternativa 2016


Letošní ročník festivalu proběhne ve dnech 8.–12. listopadu na několika místech v Praze. Už brzy se dočkáte aktualizace vzhledu stránek a hned potom budou následovat první informace o programu.

02. 05. 2016

Malá Alternativa 2016

Mezinárodní přehlídku alternativní hudby s výmuvným názvem Alternativa, která každý podzim naplňuje kluby a další prostory po Praze, i letos  symbolicky uvodí večer věnovaný začínajících hudebním projektům: nese název Malá Alternativa a proběhne jako předvoj festivalu v sobotu 5. listopadu na scéně Unijazzu v Kaštanu.

Malá Alternativa je spojená s festivalem dlouhodobě, ovšem letos se představí v novém formátu.

Na večeru v Kaštanu vystoupí celkem pět kapel a čtyři z nich dosadí do soutěže jako svého „koně“ čtyři garanti: šéfredaktor časopisu Full Moon Michal Pařízek, hudební publicista Radia 1 Tonda Kocábek, vydavatel Polí5 Josef Jindrák a promotér z Letmo Productions Vašek Adam. Pátého finalistu vyberou kmenoví členové Unijazzu z přihlášek zaslaných na email alternativa@unijazz.cz společně s ukázkami tvorby do 30. září 2016.

Nejzajímavější projekt přehlídky vybraný odbornou porotou získá deset tisíc korun na podporu vlastní umělecké činnosti a nepsaným pravidlem také je, že dostane možnost zahrát na nadcházejícím ročníku festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice. Ocenění získá i projekt vybraný hlasujícími diváky.

V minulých ročnících na Malé Alternativě uspěly například projekty -123 min., Vložte kočku, Qaraba, Asstma nebo Schrödingerova kočka. Na festivalu Boskovice 2016 se představí českoněmecký dronový projekt Sestra, oceněný porotou Malé Alternativy 2015