24. 08. 2016

PŘEDPRODEJ ZAČÍNÁ 1. ZÁŘÍ

Potvrdili jsme poslední kapelu a 1. září zahajujeme předprodej. Ke koupi budou jak vstupenky na jednotlivé akce, tak festivalová permanentka. 

20. 07. 2016

Alternativa 2016


Letošní ročník festivalu proběhne ve dnech 8.–12. listopadu na několika místech v Praze. Už brzy se dočkáte aktualizace vzhledu stránek a hned potom budou následovat první informace o programu.

02. 05. 2016

Malá Alternativa 2016

Mezinárodní přehlídku alternativní hudby s výmuvným názvem Alternativa, která každý podzim naplňuje kluby a další prostory po Praze, i letos  symbolicky uvodí večer věnovaný začínajících hudebním projektům: nese název Malá Alternativa a proběhne jako předvoj festivalu v sobotu 5. listopadu na scéně Unijazzu v Kaštanu.

Malá Alternativa je spojená s festivalem dlouhodobě, ovšem letos se představí v novém formátu.

Na večeru v Kaštanu vystoupí celkem pět kapel a čtyři z nich dosadí do soutěže jako svého „koně“ čtyři garanti: šéfredaktor časopisu Full Moon Michal Pařízek, hudební publicista Radia 1 Tonda Kocábek, vydavatel Polí5 Josef Jindrák a promotér z Letmo Productions Vašek Adam. Pátého finalistu vyberou kmenoví členové Unijazzu z přihlášek zaslaných na email alternativa@unijazz.cz společně s ukázkami tvorby do 30. září 2016.

Nejzajímavější projekt přehlídky vybraný odbornou porotou získá deset tisíc korun na podporu vlastní umělecké činnosti a nepsaným pravidlem také je, že dostane možnost zahrát na nadcházejícím ročníku festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice. Ocenění získá i projekt vybraný hlasujícími diváky.

V minulých ročnících na Malé Alternativě uspěly například projekty -123 min., Vložte kočku, Qaraba, Asstma nebo Schrödingerova kočka. Na festivalu Boskovice 2016 se představí českoněmecký dronový projekt Sestra, oceněný porotou Malé Alternativy 2015

01. 01. 2016

*********************************************************************************

15. 11. 2015

Alternativa 2015 je úspěšně za námi

Dnes již nemá Alternativa na programu nic... Po osmi dnech festival skončil.
Seznam všech kteří spoluvytvářeli festival je opravdu rozsáhlý. Všem vám moc děkujeme. Letošní ročník se opravdu povedl a budeme se snažit aby ten příští byl zase o kousek dál. Přípravy pomalu začínají...