08. 09. 2017

Vrstvy Alternativy w/ Elephant Hive / Mon Alberteen / Avventur


Tentokrát půjde o ničím nerušenou zábavu, bude končit léto, takže bude před melancholickým podzimem potřeba dohnat resty (čili čas v létě strávený nadáváním na horko/déšť). Elektronickou párty budou mít na starost frankofonní projekty Mon Alberteen a Avventur, rockovou izraelské power duo Elephant Hive. Různé hudební podivnosti, ke kterým může v průběhu dojít, by zábavu neměly ohrozit. 21.9. v klubu Punctum na Žižkově.

FB event: Vrstvy Alternativy w/ Elephant Hive / Mon Alberteen / Avventur

https://soundcloud.com/mon-alberteen

https://indianredhead.bandcamp.com/album/avventur

https://www.elephanthive.com/music

18. 07. 2017

Malá Alternativa 2017

Mezinárodní přehlídku alternativní hudby s výmuvným názvem Alternativa, která každý podzim naplňuje kluby a další prostory po Praze, i letos  symbolicky uvodí večer věnovaný začínajících hudebním projektům: nese název Malá Alternativa a proběhne jako předvoj festivalu v sobotu 4. listopadu.

Na koncertě v zahraje celkem pět kapel a čtyři z nich dosadí do soutěže jako svého „koně“ čtyři garanti: Lucie Páchová, Ondřej Šturma, Dan Dudarec a Martin E. Kyšperský.

Pátého finalistu vyberou kmenoví členové Unijazzu z přihlášek zaslaných na email alternativa@unijazz.cz společně s ukázkami tvorby do 30. září 2017.

Nejzajímavější projekt přehlídky vybraný odbornou porotou získá deset tisíc korun na podporu vlastní umělecké činnosti a nepsaným pravidlem také je, že dostane možnost zahrát na nadcházejícím ročníku festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice

V minulých ročnících na Malé Alternativě uspěly například projekty -123 min.Vložte kočkuQarabaAsstma nebo Schrödingerova kočka.

30. 05. 2017

Vrstvy Alternativy w/ Ricarda Cometa & Salix Nigra

Pátý díl Vrstev Alternativy proběhne 18. června v žižkovském Punctum - krásovka

Ricarda Cometa (AR)
ritual soundscapes - mutant noise - tropical dancing grooves
„Jejich hudba je stejně niterná jako úder do žeber, lámou a pokrucují veškeré rytmy z Latinské Ameriky tak avantgardním způsobem, že nikdo ze současných adeptů této tradice, bez ohledu na to jestli pochází z punkového prostředí či elektronické scény, jim nesahá ani po kotníky. Klíčem je zde improvizace, narušují veškeré běžné běžné postupy a přetváří je v něco zcela nového, velice úderného. Osvobozují a dekolonizují je, vypouští je do divočiny noisu a lo-fi produkce, na divokou taneční párty plnou barev a mihotavých tvarů.“
(David Murrieta, A Closer Listen)

Doprovodí je výrazná osoba na domácí scéně volné improvizace - Petr Vrba v projektu Salix Nigra.

FB Event: Vrstvy Alternativy // Ricarda Cometa & Salix Nigra

10. 05. 2017

Vrstvy Alternativy w/ WIDT

Koncertní série Vrstvy Alternativy bude 25.5. pokračovat svým třetím dílem.

Do žižkovského Puncta tentokrát zavítá polské sesterské duo WIDT.

"Audiovizuální sesterská kolaborace. Oinerické vize vedené abstraktními, operními vokály plynou džunglí psychadelických vizuálů, které vznikají na místě v reálném čase. Jedinečný trip do země zapomnění, vyhýbané a nepoznané."

Doprovodí je Escher Fucker - audiovizuální skupina fascinována analogovým video signálem a jeho střetem s digitálním prostorem. Spolu s Dead Pigeon Dub představí svojí “expanded video” performance TLTP/TLTR.

FB Event: Vrstvy Alternativy // WIDT & Dead Pigeon Dub + Escher Fucker

12. 01. 2017

Vrstvy Alternativy

2017 bude pro Alternativu jubilejním rokem. Zveme vás na minisérii koncertů ku příležitosti letošního 25. ročníku. 
První proběhne ve čtvrtek 2. února 2017 v klubu Punctum (Krásova 27, Praha 3): představí se norské akustické duo Pip a pražské uskupení Krekso (Vojtěch Procházka, Tomáš Procházka, Petr Vrba) spolu s rakouskou vokalistkou Agnes Hvizdalek, kteří v rámci večera pokřtí novou kazetu s názvem Strictly Akustik.

Událost najdete na Facebooku.