04. 03. 2018

PRVNÍ KONCERT LETOŠNÍ ALTERNATIVNÍ SÉRIE

Oznamujeme první "alternativní" datum roku 2018 – 16. dubna se do Prahy vrátí Gordon Sharp a Massimo Pupillo s projektem BECOMING // ANIMAL: věční hudební hledači a autoři jednoho z nejpozoruhodnějších debutů roku 2017. Vystoupí od 20.00 v Punctu, doplní je domácí Rouilleux. Facebookovou událost hledejte zde. A pokud nestihnete Prahu tak o dva dny dříve budou i v Brně.

 

BECOMING /// ANIMAL

29. 12. 2017

Děkujeme...

Pětadvacátý ročník byl skvělý. Další již pomalu chystáme...

11. 11. 2017

Závěrečný večírek festivalu Alternativa

Poslední večer 25. ročníku festivalu Alternativa odstartuje dnes od 20 hodin v klubu Underdogs' na Smíchově.

AVA moving spaces

Dramaturgii večera převezme brněnský kolektiv AVA, který jej zasvětí čtyř-kanálovému zvukovému rituálu v projektu Moving Spaces - improvizační projekt členů kolektivu AVA pro pohyb, prostor a terénní nahrávky.

Vystřídá je brněnský performer a "výrobce hluku" Tomáš Vtípil.

Jako speciální host následuje výjimečný norský projekt PHONOPHANI, který se představí v sólovém comebacku - exkluzivně rovněž na čtyř-kanálovém zvuku. V Česku vystoupí devět let po koncertu jeho známějšího domovského projektu ALOG.

Závěrečná festivalová afterparty bude patřit převážně producentům a DJs brněnských kolektivů a labelu Bastl Instruments a Nona Records.

06. 11. 2017

Ondrej Zajac vítězem přehlídky Malá Alternativa 2017

V sobotu 4. listopadu 2017 se v Music Clubu Fatal uskutečnila tradiční přehlídka zajímavých hudebních projektů nazvaná Malá Alternativa, která každoročně probíhá jako doprovodná akce k festivalu Alternativa.

Ondrej Zajac

Pět hudebních projektů letos nominovali garanti: 
Lucie Páchová (Talaqpo) -> ConTriology 
Dan Dudarec (Minority Records) -> Zabelov Group 
Martin Kyšperský (Květy) -> Jan Lörincz 
Ondřej Šturma (Scrape Sound) -> Baro Chandel 
Pátý projekt vybrali pořadatelé festivalu Alternativa (Unijazz) z přihlášených projektů - vybraným muzikantem se stal Ondrej Zajac. 

Porota Malé Alternativy 2017: Judita Císařová (Radio Wave), Luboš Jeřábek (SAI), Milan Jakeš (Talaqpo, Free Balkan Quintet), Antonín Kocábek (Radio1, Headliner) a za nemocnou Hanu Lundiakovou (Stinka) na poslední chvíli zaskočila šansoniérka a herečka Sylvie Krobová. 

Vítězem Malé Alternativy 2017 se stal Ondrej Zajac, slovenský kytarista a improvizátor usazený v Praze. Jeho tvorba se pohybuje v oblasti experimentální a avantgardní hudby. Zajacovy současné koncerty jsou charakteristické ambientními improvizacemi stavějícími na nápaditých detailech, které rozpracovává do vrstevnatých přemýšlivých kompozic plných melancholického jiskření. V březnu tohoto roku mu vyšlo na labelu ACR ep ICU, které svojí syrovostí a osobním příběhem zaujalo i respektovaný hudební magazín The Quietus. 

Vítěz Malé Alternativy získal 10.000 Kč na podporu umělecké činnosti od SAI - Svazu autorů a interpretů.

04. 11. 2017

Právě teď vysíláme online!

Přímý přenos z Fatal Music Clubu vysíláme právě teď!
Sledujte zde.

Druhá část vysílání zde.

A poslední kapela v line-upu Zabelov Group zde online.


Malá Alternativa 2017
Line-up:
ConTriology
Baro Chandel
Jan Lörincz
Ondrej Zajac
Zabelov Group