07. 10. 2018

Poslechněte si výběr z účinkujících letošní Alternativy

Mats Gustafsson, Insub Meta Orchestra, Shibuya Motors a další ve výběru Petra Slabého v pořadu Svět jiné hudby na ČRo Vltava. Najdete zde

12. 09. 2018

Pieta za Kolbenku: Zádušní bleší trh s autorskými kousky mladých designérů

Co na trhu seženete?

Sprosté obrázky od sprostých ilustrátorek Nikoly Logosové a Zuzany Bramborové
nikolalogosova.cz
bramborbrambor.tumblr.com

 

Estetika recyklované hmoty v díle Nely Britaňákové a Lindy Vondrové přetváří šperk v autonomní entitu.
instagram.com/sperkyspribehemibez/
 
Autor vizuální složky nového alba Æthereal Arthropod h5io nabídne kazetovou edici s interaktivní videohrou a autorským objektem Lukáše Prokopa.
h5io6i54k.tumblr.com
 
 Tradici přenesenou do městského prostředí v podobě limitované edice poutnických bund nabídne Lucie Králíková stojící za projekty Efemér a Czechia ve spolupráci s módní návrhářkou Hanou Kubešovou.
efemer.cz
facebook.com/Czechia-305377119915828/

 

 

07. 09. 2018

Insub Meta Orchestra vystoupí 1. listopadu v MeetFactory

Máme radost, že můžeme v Praze díky podpoře švýcarských organizací Nicati De Luze, Schweizerische Interpretenstiftung a kantonů Vaud a Ženeva poprvé představit mezinárodní improvizační těleso Insub Meta Orchestra. Vystoupí ve čtvrtek 1. listopadu v MeetFactory.

12. 08. 2018

Alternativa meets Genot Centre: Blešák hluku na Kolbence

První večer festivalu proběhne v sobotu 27.10. v prostoru Collbenka 1704. Po vzoru minulých let jsme dali prostor zajímavým tuzemským promotérům a dramaturgii večera si tak vzal na starosti Ondřej Lasák a jeho projekt Genot Centre. 

V rámci večera se představí jedny z největších jmen současné digitální hlukové hudby (Æthereal Arthropod, Renick Bell, Jemh Circs, Ewa Justka a další) a hudbu doprovodí "art trash session", burza výtvarných umělců inspirovaná tradicí blešáků na Kolbence.

Událost hledejte zde.

03. 04. 2018

První jména odtajněna

26. ročník festivalu proběhne na přelomu října a listopadu a zahrne letos žánry jako soudobá vážná hudba, experimentální elektronika, noise, post-metal, lo-fi folk a improvizaci. Dramaturgii má na starosti dvojice Roman Odjinud a Petr Vrba. “Festivalové večery jsou letos celkem čtyři a sledujeme v nich pomyslnou gradační linku – ta vede od ambientní hypnotické elektroniky přes živelnou improvizaci až po hluky a temnoty, na které už si fanoušci Alternativy zvykli z minulých ročníků,” říká ke koncepci Petr Vrba, sám aktivní hudebník a mimo jiné dramaturg experimentálních přehlídek vs.interpretation a HearMe!. První potvrzená jména dostávají vysoké laťce, kterou festivalová dramaturgie v minulých letech nastavila: figurují mezi nimi německo-australské duo The Spill (Tony Buck, bubeník dnes již legendárních The Necks, a klavíristka Magda Mayas), trio Fake the Facts s hvězdným obsazením (Mats Gustafsson, Martin Siewert a Dieb13), magický projekt Stara Rzeka polského noisového folkaře Jakuba Ziołka, mezinárodní avantcorový ansámbl Shibuya Motors (Slávo Krekovič, Miro Tóth, Balász Pandi, Didi Kern) nebo Američanka Margaret Chardiet a její syrové noise-industriální alter ego Pharmakon.

Šestadvacátý ročník festivalu se zhmotní ve formě “jeden a tři večery” – první připadne na sobotu 27.října pod kuratelou Genot Centre, vítěze ceny Vinyla za počin roku 2017. Těžiště festivalu se následně přesune do smíchovské MeetFactory, kde se týden na to během tří večerů od 1. do 3. listopadu představí hudební projekty na pomyslné ose zvukové gradace.
Sjednocení scény festivalu, který v minulých ročnících tradičně putoval z klubu do klubu, se projeví také
v jednotném výtvarném pojetí prostoru, o které se postará litevská umělkyně Ruta Putramentaite.
Ta chystá pro foyer a dva sály MeetFactory speciální instalaci.