26. 10. 2017

Amenra vydala nové album Mass VI

Hvězda letošního festivalu Alternativa, post-sludgeová Amenra, vydala před pár dny novou desku. Pod názvem Mass VI vyšla pod křídly Neurot Recordings. 
Album produkoval legendární americký producent Billy Anderson. Dílo doprovází fotografie vytvořené Stephanem Vanfleterenem, který je několikanásobným držitelem ocenění World Press photo.
Vystoupení v rámci festivalu Alternativa 9. 11. 2017 v pražské La Fabrice bude jedno z prvních v rámci turné kapely Amenra po vydání desky.


13. 10. 2017

25 let Alternativy

Pětadvacet let festivalu to je nespočet kapel a pražských klubů od Delty přes Archu po Libeňskou synagogu, spousta vzpomínek, setkání, historek, fotografií...
A vy – vaše fotky – vaše zážitky – vaše historky – možná i videa?
Budeme opravud rádi, když se s námi o ně podělíte.
Jak?
Emailem na unijazz@unijazz.cz, přes úschovnu, sdílením na zdi Alternativa festival, do messengeru, jak vám to vyhovuje. Fotky uveřejníme v albu na facebooku s uvedením autora a popisku/vzpomínky od vás.
Díky, Unijazz.

E, Delta, Alternativa festival 1993. Foto: Ivan Bárta
E, Delta, Alternativa festival 1993. Foto: Ivan Bárta 

10. 10. 2017

Malá Alternativa 2017

Už známe pátého účastníka koncertu Malé Alternativy v klubu Fatal. Ze 31 přihlášených projektů jsme vybrali Ondreje Zajace.

Ondrejovi gratulujeme a všem ostatním přihlášeným děkujeme a přejeme, ať se jim umělecky daří!

28. 09. 2017

Soutěž o vstupenky

Vyhrajte vstupenky na jubilejní 25. ročník festivalu Alternativa! 
Každý týden nová otázka - každý týden nová možnost vyhrát jednu z volných vstupenek.

Soutěžit můžete ZDE.

11. 09. 2017

Poslední výzva! Malá alternativa hledá talenty

Máte kapelu? Hledáme zajímavé hudební projekty! Už jen do 30. září se můžete přihlásit k účasti na festivalu Malá alternativa 2017.

Malá Alternativa je přehlídka začínajících hudebních projektů a předvoj mezinárodního hudebního festivalu Alternativa. Je otevřená všem projektům, které hledají svou vlastní cestu bez ohledu na žánr či věk hudebníků a těm nových a začínajícím nabízí možnost dostat se do širšího diváckého povědomí.

Hledáme originální projekty z různých žánrů a nad rámec žánrů, které hledají nové možnosti a cesty v hudbě. Ti, kteří zaujmou porotu složenou ze zástupců Unijazzu - pořadatele festivalu, se pak zpravidla objevují na dalších akcích Unijazzu (festival Boskovice) i jiných pořadatelů. V minulosti u poroty uspěly mj. kapely -123 min. nebo Vložte kočku.

Přihlašte svou kapelu!

V rámci přehlídky si zahraje celkem pět kapel. Do užšího výběru vybírají 4 projekty odborní garanti – letos jsou to Lucie Páchová (Talaqpo), Dan Dudarec (Minority Records), Martin Kyšperský (Květy) a Ondřej Šturma (Scrape Sound).

Pátý projekt vybírají zástupci Unijazzu. Hlásit se můžete do 30. září! Přihlášky s přiloženou nahrávkou nebo internetovými odkazy na svou tvorbu posílejte na adresu alternativa@unijazz.cz.

Nejzajímavější projekt, který vybere odborná porota složená z hudebních publicistů, muzikantů a zástupců Unijazzu, získá i letos díky spolupráci se SAI (Svaz autorů a interpretů) 10.000 Kč na podporu své umělecké činnosti. Nepsaným pravidlem také je, že dostane možnost zahrát na nadcházejícím ročníku festivalu Boskovice. 

Malá Alternativa se letos odehraje 4. listopadu v klubu Fatal v Praze na Žižkově.