06. 11. 2017

Ondrej Zajac vítězem přehlídky Malá Alternativa 2017

V sobotu 4. listopadu 2017 se v Music Clubu Fatal uskutečnila tradiční přehlídka zajímavých hudebních projektů nazvaná Malá Alternativa, která každoročně probíhá jako doprovodná akce k festivalu Alternativa.

Ondrej Zajac

Pět hudebních projektů letos nominovali garanti: 
Lucie Páchová (Talaqpo) -> ConTriology 
Dan Dudarec (Minority Records) -> Zabelov Group 
Martin Kyšperský (Květy) -> Jan Lörincz 
Ondřej Šturma (Scrape Sound) -> Baro Chandel 
Pátý projekt vybrali pořadatelé festivalu Alternativa (Unijazz) z přihlášených projektů - vybraným muzikantem se stal Ondrej Zajac. 

Porota Malé Alternativy 2017: Judita Císařová (Radio Wave), Luboš Jeřábek (SAI), Milan Jakeš (Talaqpo, Free Balkan Quintet), Antonín Kocábek (Radio1, Headliner) a za nemocnou Hanu Lundiakovou (Stinka) na poslední chvíli zaskočila šansoniérka a herečka Sylvie Krobová. 

Vítězem Malé Alternativy 2017 se stal Ondrej Zajac, slovenský kytarista a improvizátor usazený v Praze. Jeho tvorba se pohybuje v oblasti experimentální a avantgardní hudby. Zajacovy současné koncerty jsou charakteristické ambientními improvizacemi stavějícími na nápaditých detailech, které rozpracovává do vrstevnatých přemýšlivých kompozic plných melancholického jiskření. V březnu tohoto roku mu vyšlo na labelu ACR ep ICU, které svojí syrovostí a osobním příběhem zaujalo i respektovaný hudební magazín The Quietus. 

Vítěz Malé Alternativy získal 10.000 Kč na podporu umělecké činnosti od SAI - Svazu autorů a interpretů.

04. 11. 2017

Právě teď vysíláme online!

Přímý přenos z Fatal Music Clubu vysíláme právě teď!
Sledujte zde.

Druhá část vysílání zde.

A poslední kapela v line-upu Zabelov Group zde online.


Malá Alternativa 2017
Line-up:
ConTriology
Baro Chandel
Jan Lörincz
Ondrej Zajac
Zabelov Group

03. 11. 2017

Malá Alternativa 2017

Nejzajímavější projekt přehlídky Malá Alternativa 2017 vybere v sobotu 4. 11. v klubu Fatal na Žižkově porota ve složení:

Hana Lundiaková (Stinka), Milan Jakeš (Talaqpo, Free Balkan Quintet), Judita Císařová (Radio Wave), Antonín Kocábek (Unijazz, R1), Luboš Jeřábek (SAI)

26. 10. 2017

Amenra vydala nové album Mass VI

Hvězda letošního festivalu Alternativa, post-sludgeová Amenra, vydala před pár dny novou desku. Pod názvem Mass VI vyšla pod křídly Neurot Recordings. 
Album produkoval legendární americký producent Billy Anderson. Dílo doprovází fotografie vytvořené Stephanem Vanfleterenem, který je několikanásobným držitelem ocenění World Press photo.
Vystoupení v rámci festivalu Alternativa 9. 11. 2017 v pražské La Fabrice bude jedno z prvních v rámci turné kapely Amenra po vydání desky.


13. 10. 2017

25 let Alternativy

Pětadvacet let festivalu to je nespočet kapel a pražských klubů od Delty přes Archu po Libeňskou synagogu, spousta vzpomínek, setkání, historek, fotografií...
A vy – vaše fotky – vaše zážitky – vaše historky – možná i videa?
Budeme opravud rádi, když se s námi o ně podělíte.
Jak?
Emailem na unijazz@unijazz.cz, přes úschovnu, sdílením na zdi Alternativa festival, do messengeru, jak vám to vyhovuje. Fotky uveřejníme v albu na facebooku s uvedením autora a popisku/vzpomínky od vás.
Díky, Unijazz.

E, Delta, Alternativa festival 1993. Foto: Ivan Bárta
E, Delta, Alternativa festival 1993. Foto: Ivan Bárta