13. 10. 2017

25 let Alternativy

Pětadvacet let festivalu to je nespočet kapel a pražských klubů od Delty přes Archu po Libeňskou synagogu, spousta vzpomínek, setkání, historek, fotografií...
A vy – vaše fotky – vaše zážitky – vaše historky – možná i videa?
Budeme opravud rádi, když se s námi o ně podělíte.
Jak?
Emailem na unijazz@unijazz.cz, přes úschovnu, sdílením na zdi Alternativa festival, do messengeru, jak vám to vyhovuje. Fotky uveřejníme v albu na facebooku s uvedením autora a popisku/vzpomínky od vás.
Díky, Unijazz.

E, Delta, Alternativa festival 1993. Foto: Ivan Bárta
E, Delta, Alternativa festival 1993. Foto: Ivan Bárta 

10. 10. 2017

Malá Alternativa 2017

Už známe pátého účastníka koncertu Malé Alternativy v klubu Fatal. Ze 31 přihlášených projektů jsme vybrali Ondreje Zajace.

Ondrejovi gratulujeme a všem ostatním přihlášeným děkujeme a přejeme, ať se jim umělecky daří!

28. 09. 2017

Soutěž o vstupenky

Vyhrajte vstupenky na jubilejní 25. ročník festivalu Alternativa! 
Každý týden nová otázka - každý týden nová možnost vyhrát jednu z volných vstupenek.

Soutěžit můžete ZDE.

11. 09. 2017

Poslední výzva! Malá alternativa hledá talenty

Máte kapelu? Hledáme zajímavé hudební projekty! Už jen do 30. září se můžete přihlásit k účasti na festivalu Malá alternativa 2017.

Malá Alternativa je přehlídka začínajících hudebních projektů a předvoj mezinárodního hudebního festivalu Alternativa. Je otevřená všem projektům, které hledají svou vlastní cestu bez ohledu na žánr či věk hudebníků a těm nových a začínajícím nabízí možnost dostat se do širšího diváckého povědomí.

Hledáme originální projekty z různých žánrů a nad rámec žánrů, které hledají nové možnosti a cesty v hudbě. Ti, kteří zaujmou porotu složenou ze zástupců Unijazzu - pořadatele festivalu, se pak zpravidla objevují na dalších akcích Unijazzu (festival Boskovice) i jiných pořadatelů. V minulosti u poroty uspěly mj. kapely -123 min. nebo Vložte kočku.

Přihlašte svou kapelu!

V rámci přehlídky si zahraje celkem pět kapel. Do užšího výběru vybírají 4 projekty odborní garanti – letos jsou to Lucie Páchová (Talaqpo), Dan Dudarec (Minority Records), Martin Kyšperský (Květy) a Ondřej Šturma (Scrape Sound).

Pátý projekt vybírají zástupci Unijazzu. Hlásit se můžete do 30. září! Přihlášky s přiloženou nahrávkou nebo internetovými odkazy na svou tvorbu posílejte na adresu alternativa@unijazz.cz.

Nejzajímavější projekt, který vybere odborná porota složená z hudebních publicistů, muzikantů a zástupců Unijazzu, získá i letos díky spolupráci se SAI (Svaz autorů a interpretů) 10.000 Kč na podporu své umělecké činnosti. Nepsaným pravidlem také je, že dostane možnost zahrát na nadcházejícím ročníku festivalu Boskovice. 

Malá Alternativa se letos odehraje 4. listopadu v klubu Fatal v Praze na Žižkově.

08. 09. 2017

Vrstvy Alternativy w/ Elephant Hive / Mon Alberteen / Avventur


Tentokrát půjde o ničím nerušenou zábavu, bude končit léto, takže bude před melancholickým podzimem potřeba dohnat resty (čili čas v létě strávený nadáváním na horko/déšť). Elektronickou párty budou mít na starost frankofonní projekty Mon Alberteen a Avventur, rockovou izraelské power duo Elephant Hive. Různé hudební podivnosti, ke kterým může v průběhu dojít, by zábavu neměly ohrozit. 21.9. v klubu Punctum na Žižkově.

FB event: Vrstvy Alternativy w/ Elephant Hive / Mon Alberteen / Avventur

https://soundcloud.com/mon-alberteen

https://indianredhead.bandcamp.com/album/avventur

https://www.elephanthive.com/music