13. 05. 2019

Ranní ptáče...

První vlna permanentek je na Goout.cz!

18. 03. 2019

Připravujeme ročník 2019

Bližší informace brzy...

06. 11. 2018

Děkujeme!

24. 10. 2018

Upcycling není cyklistická disciplína...

Letošní festivalový design jsme natiskli na všemožná trika ze sekáčů. Máme radost, že jsme nemuseli každé triko vybalovat z celofánu a že jsme kvůli festivalu nevyslali do světa dalších 150 nových triček.

Za spolupráci děkujeme charity shopům Praha Thrift Store a Přestupní stanice a za potištění sítotiskové dílně Kredenc sitotisk.
23. 10. 2018

Soundfield

Součástí programu v MeetFactory bude i lokálně specifická zvuková instalace která se zaměřuje na proměňující se situaci smíchovského brownfieldu a kterou připravili Vendula Guhová a Michal Kindernay. Doposud dřímající zóny kolem Smíchovského nádraží čeká demolice a brzy se promění v rušné staveniště.

Rozezníváme železniční trolejové dráty, odposloucháváme propletené sítě vlakových cest a věšíme zvukové girlandy. Prozkoumáváme zanedbaná zvuková zákoutí, která se brzy promění v unifikovaná ne-místa. Hledáme nástroje ke hraní v městské krajině, posloucháme hlasy posledních obyvatel, lovíme zvuky ohrožených. Vytváříme ódu na proluky, hnědé i zelené pole, které v sobě nesou tu autenticitu, která z veřejného prostoru pomaličku, ale důsledně mizí. Píšeme komentář k tomu, jak developerské projekty proměňují zvukovou krajinu, v budoucnu podobně i pražských nádražních lokalit na Žižkově a v Bubnech.