24. 10. 2018

Upcycling není cyklistická disciplína...

Letošní festivalový design jsme natiskli na všemožná trika ze sekáčů. Máme radost, že jsme nemuseli každé triko vybalovat z celofánu a že jsme kvůli festivalu nevyslali do světa dalších 150 nových triček.

Za spolupráci děkujeme charity shopům Praha Thrift Store a Přestupní stanice a za potištění sítotiskové dílně Kredenc sitotisk.
23. 10. 2018

Soundfield

Součástí programu v MeetFactory bude i lokálně specifická zvuková instalace která se zaměřuje na proměňující se situaci smíchovského brownfieldu a kterou připravili Vendula Guhová a Michal Kindernay. Doposud dřímající zóny kolem Smíchovského nádraží čeká demolice a brzy se promění v rušné staveniště.

Rozezníváme železniční trolejové dráty, odposloucháváme propletené sítě vlakových cest a věšíme zvukové girlandy. Prozkoumáváme zanedbaná zvuková zákoutí, která se brzy promění v unifikovaná ne-místa. Hledáme nástroje ke hraní v městské krajině, posloucháme hlasy posledních obyvatel, lovíme zvuky ohrožených. Vytváříme ódu na proluky, hnědé i zelené pole, které v sobě nesou tu autenticitu, která z veřejného prostoru pomaličku, ale důsledně mizí. Píšeme komentář k tomu, jak developerské projekty proměňují zvukovou krajinu, v budoucnu podobně i pražských nádražních lokalit na Žižkově a v Bubnech.

07. 10. 2018

Poslechněte si výběr z účinkujících letošní Alternativy

Mats Gustafsson, Insub Meta Orchestra, Shibuya Motors a další ve výběru Petra Slabého v pořadu Svět jiné hudby na ČRo Vltava. Najdete zde

12. 09. 2018

Pieta za Kolbenku: Zádušní bleší trh s autorskými kousky mladých designérů

Co na trhu seženete?

Sprosté obrázky od sprostých ilustrátorek Nikoly Logosové a Zuzany Bramborové
nikolalogosova.cz
bramborbrambor.tumblr.com

 

Estetika recyklované hmoty v díle Nely Britaňákové a Lindy Vondrové přetváří šperk v autonomní entitu.
instagram.com/sperkyspribehemibez/
 
Autor vizuální složky nového alba Æthereal Arthropod h5io nabídne kazetovou edici s interaktivní videohrou a autorským objektem Lukáše Prokopa.
h5io6i54k.tumblr.com
 
 Tradici přenesenou do městského prostředí v podobě limitované edice poutnických bund nabídne Lucie Králíková stojící za projekty Efemér a Czechia ve spolupráci s módní návrhářkou Hanou Kubešovou.
efemer.cz
facebook.com/Czechia-305377119915828/

 

 

07. 09. 2018

Insub Meta Orchestra vystoupí 1. listopadu v MeetFactory

Máme radost, že můžeme v Praze díky podpoře švýcarských organizací Nicati De Luze, Schweizerische Interpretenstiftung a kantonů Vaud a Ženeva poprvé představit mezinárodní improvizační těleso Insub Meta Orchestra. Vystoupí ve čtvrtek 1. listopadu v MeetFactory.