29. 12. 2017

Děkujeme...

Pětadvacátý ročník byl skvělý. Další již pomalu chystáme...

11. 11. 2017

Závěrečný večírek festivalu Alternativa

Poslední večer 25. ročníku festivalu Alternativa odstartuje dnes od 20 hodin v klubu Underdogs' na Smíchově.

AVA moving spaces

Dramaturgii večera převezme brněnský kolektiv AVA, který jej zasvětí čtyř-kanálovému zvukovému rituálu v projektu Moving Spaces - improvizační projekt členů kolektivu AVA pro pohyb, prostor a terénní nahrávky.

Vystřídá je brněnský performer a "výrobce hluku" Tomáš Vtípil.

Jako speciální host následuje výjimečný norský projekt PHONOPHANI, který se představí v sólovém comebacku - exkluzivně rovněž na čtyř-kanálovém zvuku. V Česku vystoupí devět let po koncertu jeho známějšího domovského projektu ALOG.

Závěrečná festivalová afterparty bude patřit převážně producentům a DJs brněnských kolektivů a labelu Bastl Instruments a Nona Records.

09. 11. 2017

Amenra

Dnešní koncert je vyprodaný.

06. 11. 2017

Ondrej Zajac vítězem přehlídky Malá Alternativa 2017

V sobotu 4. listopadu 2017 se v Music Clubu Fatal uskutečnila tradiční přehlídka zajímavých hudebních projektů nazvaná Malá Alternativa, která každoročně probíhá jako doprovodná akce k festivalu Alternativa.

Ondrej Zajac

Pět hudebních projektů letos nominovali garanti: 
Lucie Páchová (Talaqpo) -> ConTriology 
Dan Dudarec (Minority Records) -> Zabelov Group 
Martin Kyšperský (Květy) -> Jan Lörincz 
Ondřej Šturma (Scrape Sound) -> Baro Chandel 
Pátý projekt vybrali pořadatelé festivalu Alternativa (Unijazz) z přihlášených projektů - vybraným muzikantem se stal Ondrej Zajac. 

Porota Malé Alternativy 2017: Judita Císařová (Radio Wave), Luboš Jeřábek (SAI), Milan Jakeš (Talaqpo, Free Balkan Quintet), Antonín Kocábek (Radio1, Headliner) a za nemocnou Hanu Lundiakovou (Stinka) na poslední chvíli zaskočila šansoniérka a herečka Sylvie Krobová. 

Vítězem Malé Alternativy 2017 se stal Ondrej Zajac, slovenský kytarista a improvizátor usazený v Praze. Jeho tvorba se pohybuje v oblasti experimentální a avantgardní hudby. Zajacovy současné koncerty jsou charakteristické ambientními improvizacemi stavějícími na nápaditých detailech, které rozpracovává do vrstevnatých přemýšlivých kompozic plných melancholického jiskření. V březnu tohoto roku mu vyšlo na labelu ACR ep ICU, které svojí syrovostí a osobním příběhem zaujalo i respektovaný hudební magazín The Quietus. 

Vítěz Malé Alternativy získal 10.000 Kč na podporu umělecké činnosti od SAI - Svazu autorů a interpretů.

04. 11. 2017

Právě teď vysíláme online!

Přímý přenos z Fatal Music Clubu vysíláme právě teď!
Sledujte zde.

Druhá část vysílání zde.

A poslední kapela v line-upu Zabelov Group zde online.


Malá Alternativa 2017
Line-up:
ConTriology
Baro Chandel
Jan Lörincz
Ondrej Zajac
Zabelov Group